Poznański Portal Matematyczny

Horyzonty Matematyki

Poznańska Fundacja Matematyczna, Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM zapraszają wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu matematycznego „Horyzonty Matematyki”, który odbędzie się dnia 10 marca 2017 roku o godzinie 12:00 na terenie Kampusu UAM Morasko − Wydział Matematyki i Informatyki, Wydział Fizyki.

Celem konkursu jest poszerzenie i popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz motywowanie nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami. Konkurs ma nietypową formę, ponieważ startujący w nim uczeń nie korzysta bezpośrednio z wcześniej zdobytej wiedzy. Ważna jest umiejętność słuchania i przetwarzania informacji.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, każda szkoła może zgłosić maksymalnie 10 osób. Zainteresowane uczestnictwem w konkursie szkoły proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem strony internetowej w terminie do 1 marca 2017 roku, jednak w przypadku przekroczenia limitu miejsc organizator zastrzega sobie prawo wcześniejszego zablokowania listy.  Uczniowie są zobowiązani również do wypełnienia i dostarczenia w dniu konkursu pisemnej zgody rodziców – załącznik. Szkoły zgłoszone do konkursu otrzymają najpóźniej do 3 marca 2017 roku e-maila potwierdzającego uczestnictwo w konkursie.

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu
Oświadczenie o ochronie danych osobowych

Organizatorzy

Gimnazjum nr 12 im. J. Kuronia
Poznańska Fundacja Matematyczna
Wydział Matematyki i Informatyki UAM

Honorowy Patronat

Marszałek Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu
Prof. UAM dr hab. Hanna Krauze- Sikorska (Zakładu Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM)

Materiały archiwalne

Wykłady

Zadania

Zdjęcia

Do góry