Poznański Portal Matematyczny

Nadfinał – Międzyregionalny Mecz Matematyczny Gimnazjalistów

W środę, 13 czerwca o godz. 13.00, w sali A1-33 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu rozegrany zostanie międzyregionalny trójmecz matematyczny gimnazjalistów:

Dolny Śląsk-Pomorze-Wielkopolska.

Do meczu przystąpią finaliści turniejów meczów matematycznych rozgrywanych odpowiednio w tych trzech regionach Polski. W nadfinale Pomorze będzie reprezentowane przez drużynę z Gdańskiego Autonomicznego Gimnazjum, Dolny Śląsk przez drużynę z Gimnazjum Akademickiego Politechniki Wrocławskiej, a gimnazjalną reprezentację Wielkopolski poznamy już 12 czerwca 2018 r.

Po meczu odbędzie się wykład dr Katarzyny Rybarczyk-Krzywdzińskiej z WMiI UAM, zatytułowany „Gdzie architekt nie może tam matematyka pośle”.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na WMiI UAM i wspólnego kibicowania drużynom oraz do wzięcia udziału w wykładzie !

1 odpowiedź

  1. […] Międzyregionalny Mecz Matematyczny Gimnazjalistów, który odbył się na Wydziale Matematyki i Informatyki 13 czerwca 2018 r. rozegrany został pomiędzy reprezentacjami szkolnymi z Gdańska (Gdańskie Autonomiczne Gimnazjum GFO), Wrocławia (Gimnazjum Akademickie Politechniki Wrocławskiej) oraz Poznania (38. Dwujęzyczne LO w Poznaniu). Zwyciężyła drużyna z Gdańska . Drugie miejsce exequo zajęły Wrocław i Poznań. […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry