Poznański Portal Matematyczny

Finał Wielkopolskich Meczów Matematycznych – edycja III

Mecz finałowy w ramach Wielkopolskich Meczów Matematycznych odbył się 12 grudnia 2015 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. O tytuł finalisty walczyły dwie poznańskie szkoły: II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej oraz Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Zwyciężyła drużyna z LO św. Marii Magdaleny. Drugie miejsce w tegorocznej edycji meczów zajęła drużyna z II LO w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy LO św. Marii Magdaleny – zwycięzcy III edycji WMM oraz drużynie II LO ! Zespoły prowadzili kapitanowie: Wojciech Wawrów (LO MM) oraz Jakub Szewczyk (II LO). Wyróżnienie za najlepszą prezentację rozwiązania zadania zdobył Jakub Szewczyk.

Nauczycielami opiekunami drużyny z LO św. Marii Magdaleny są pani Joanna Politarczyk i pan Przemysław Pela. Opiekunem zespołu z II LO jest pan Adrian Michałowicz.

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunom obydwu drużyn. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów!

Podziękowania za pracę w czasie meczu finałowego kierujemy do Jurorów, do Sędziego technicznego dzisiejszej rozgrywki, do pani fotograf oraz do prelegentki za wykład! Kibicom meczu finałowego dziękujemy za przybycie na WMiI.

Przy tej okazji gratulujemy też i dziękujemy wszystkim uczniom, ich opiekunom i szkołom, które przystąpiły do tegorocznej edycji konkursu. Organizatorom i jurorom poszczególnych meczów rozgrywanych w szkołach dziękujemy za zaangażowanie i pracę włożona w przeprowadzenie meczów poszczególnych kolejek.

Szczególne podziękowania za wkład pracy, entuzjazm i zaangażowanie kierujemy do koordynatorów i nauczycieli-organizatorów III edycji meczów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w turnieju w przyszłym roku!

logo_POZnan_PL_prawa_www_RGB

Do góry