Poznański Portal Matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne -edycja III – mecz finałowy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów i nauczycieli na mecz finałowy w ramach III edycji turnieju Wielkopolskie Mecze Matematyczne, który odbędzie się w sobotę 12 grudnia 2015 r. o godzinie 10.30, w Auli B Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, przy ul. Umultowskiej 87 w Poznaniu.

Mecz rozegrają drużyny reprezentujące LO nr II im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej oraz LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

Po meczu będzie okazja do wysłuchania wykładu popularnego zatytułowanego Teoria Neymana-Pearsona, który wygłosi dr Jolanta Grala-Michalak, pracownik WMiI UAM.

Harmonogram spotkania:

  • 10.40 – powitanie drużyn, nauczycieli, gości i kibiców
  • ok. 10:50 – 12: 50 mecz finałowy LO II – LO MM
  • ok. 13:00 – 14:00 wykład pt. Teoria Neymana – Pearsona, prelegentka dr Jolanta Grala-Michalak,
  • ok. 14:15 – rozdanie nagród i zakończenie trzeciej edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych.

Przypomnijmy, że w październiku do turnieju przystąpiło w sumie 18 szkół ponadgimnazjalnych z Grodziska Wielkopolskiego, Kościana, Poznania i Wolsztyna. Szkoły reprezentowane były przez 10-osobowe drużyny, które zostały podzielone na 6 grup turniejowych. W fazie grupowej turnieju, spośród 18 szkół wyłonionych zostało 8, które przeszły do ćwierćfinału. W meczach półfinałowych udział wzięły 4 drużyny, z których do grudniowego meczu finałowego przeszły dwie. Mecze fazy grupowej, ćwierćfinał i półfinał odbywały się w szkołach, uczestniczących w turnieju.

logo_POZnan_PL_prawa_www_RGB

Do góry