Poznański Portal Matematyczny

Konkurs „Matematyczne natchnienie dla artysty”

Zapraszamy do zapoznania się z informacją przekazaną przez Fundację KOLOROWO i Szkoła Kornelówka o możliwości udziału w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyczne natchnienie dla artysty” w ramach projektu „Escher – fenomen logicznego designu” objętego honorowym patronatem Ambasady Holandii w Polsce, Fundacji Eschera, Politechniki Łódzkiej, Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności oraz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski w wieku od 15 do 20 roku życia i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:
Kategoria I – młodzież w wieku od 15 do 17 roku życia,
Kategoria II – młodzież w wieku od 18 do 20 roku życia.

Termin nadsyłania prac I etapu: 20 maja 2018r.
Termin II etapu konkursu przewidziany jest na czerwiec 2018r.

Podsumowanie konkursu nastąpi podczas uroczystego wernisażu, który odbędzie się w Łodzi. Przewidywany termin: wrzesień 2018r.

Do wernisażu, jury konkursu zakwalifikuje około 50 najlepszych prac.

Wernisaż prac laureatów połączony będzie z prezentacją wybranych prac M.Eschera.

Wszystkie osoby, których prace zakwalifikują się do wernisażu otrzymają cenne publikacje poświęcone Escherowi. W dniu wernisażu przewidziane są warsztaty edukacyjne dla uczestników konkursu.
Dla laureatów pierwszych trzech miejsc w obu kategoriach wiekowych przewidziany jest kilkudniowy wyjazd do Holandii. Program wyjazdu obejmuje między innymi zajęcia warsztatowe oraz zwiedzanie Muzeum Eschera w Hadze. Wyjazd przewidziany jest również dla najbardziej aktywnego oraz efektywnego opiekuna prac.

Regulamin: www.escher.pl

Konkurs sponsorują Fundacja PZU i mBank.

KONTAKT:
Fundacja KOLOROWO
tel. 505 925 927
www.kolorowo.org
Prywatna Szkoła Podstawowa Kornelówka
tel. 42 656 19 06
www.kornelowka.edu.pl
e-mail: konkurs@kolorowo.org
Koordynator projektu: Agnieszka Wojtas, tel. 510 776 456

Do góry