Poznański Portal Matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne dla szkół gimnazjalnych

W dniach 14-15 marca 2016 roku, w V LO im. Klaudyny Potockiej w Poznaniu, odbył się turniej Wielkopolskich Meczów Matematycznych dla szkół gimnazjalnych. W turnieju udział wzięły reprezentacje czterech poznańskich szkół gimnazjalnych. Zwycięzcą konkursu została drużyna Gimnazjum Dwujęzycznego im. Dąbrówki pod opiekun pani Dorota Kluczykowska. Drugie miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Dwujęzycznego im. Karola Marcinkowskiego, opiekun pan Tomasz Stachyra. Trzecie i czwarte miejsce przypadło w udziale odpowiednio drużynom z Gimnazjum nr 58 im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, opiekunowie pani Sylwia Haracz i pan Przemysław Pela oraz Gimnazjum nr 1 STO w Poznaniu, opiekun pan Patryk Jankowski. Drużyny szkolne prowadzili kapitanowie: Marcin Gólski (Gimnazjum nr 58), Dominika Iwanicka (Gimnazjum nr 1 STO), Michał Matak (Gimnazjum im. Dąbrówki), Klaudia Tarabasz (Gimnazjum im. K. Marcinkowskiego).

Nagrodę za najlepszą prezentację rozwiązania zadania otrzymał Michał Matak z Gimnazjum im. Dąbrówki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu i dziękujemy wszystkim uczniom za entuzjastyczny udział w zawodach. Ich nauczycielom-opiekunom dziękujemy za przygotowanie uczniów do startu w zawodach i za pracę włożoną w przygotowanie konkursu.

Specjalne podziękowania kierujemy do pani Barbary Płotkowiak – dyrektor V LO w Poznaniu oraz pana Pawła Perekietki i jurorów konkursu za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu tej pilotażowej dla szkół gimnazjalnych, edycji turnieju.

Konkurs przeprowadzono w ramach projektu Potęga matematyki, ze środków finansowych pozyskanych przez PFM od Fundacji mBanku.

mfundacja_logotyp_sowa

Do góry