Poznański Portal Matematyczny

Warsztaty LEGO Education Makerspace

Zapraszamy do udziału w warsztatach LEGO Education Makerspace STEAM – cała PARA w edukację! prowadzonych przez pana Jakuba Piaseckiego, certyfikowanego trenera Akademii LEGO® Education, współorganizatora polskiej edycji międzynarodowego konkursu FIRST® LEGO® League, współorganizatora Wielkopolskiej Ligii Robotyki.

MAKERSPACE to koncepcja przestrzeni zaaranżowanej do pracy projektowej z obszaru STEAM (z ang. Science, Technology, Engineering, Art/Design i Mathematics), która służy odkrywaniu, tworzeniu, uczeniu się i dzieleniu swoimi osiągnięciami. Adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, a umiejscowiona może być w szkole, bibliotece lub funkcjonować niezależnie.

Sprzyja ona wyzwalaniu twórczości i kreatywności uczniów, co możliwe jest między innymi przez zastosowanie w MAKERSPACE rozwiązań LEGO® Education, które zawsze starają się łączyć efektywną edukację z mądrą zabawą.

Podczas warsztatów będzie można sprawdzić czym jest MAKERSPACE przechodząc drogę od zdefiniowania problemu do stworzenia prototypu rozwiązania, by na końcu skonfrontować uzyskaną koncepcję z pomysłami innych i to wszystko z użyciem klocków i powszechnie dostępnych przedmiotów codziennego użytku.

Spotkanie odbędzie się w piątek 20.04. 2018 roku, w godz. 17.00 – 19.15.

Miejsce – Wydział Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, ul. Umultowska 87, sala A2-24.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony

Liczba miejsc jest ograniczona, w przypadku większego zainteresowania rozważamy powtórzenie warsztatów.

1 odpowiedź

  1. […] Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z warsztatów LEGO Education Makerspace STEAM – cała PARA w edukację! […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry