Poznański Portal Matematyczny

Warsztaty dla nauczycieli − Rozwiązywanie problemów matematycznych z Computer Algebra System

W dniu 18 grudnia 2017 roku w sali D1w WMI UAM w godzinach 17:00−19:15 odbędą się warsztaty z dr. Bartoszem Naskręckim z WMI UAM. Tytuł zajęć to Rozwiązywanie problemów matematycznych z Computer Algebra System.

Streszczenie. Celem warsztatów będzie zaznajomienie nauczycieli z wykorzystaniem tzw. ,,computer algebra systems” do rozwiązywania konkretnych problemów matematycznych. W trakcie zajęć omówimy przygotowanie programu, który wspiera rozwiązanie teoretyczne zagadnienia i zaznajomienie się z metodą „eksperymentalnej” pracy w matematyce, gdzie stawiane hipotezy weryfikujemy za pomocą obliczeń komputerowych, a następnie rozwiązujemy problem w sposób ścisły i weryfikujemy obliczenia za pomocą programu komputerowego. Nacisk będzie położony na praktykę rozwiązywania konkretnych problemów i pogłębienie wiedzy, która pojawia się na lekcjach matematyki. Wykorzystamy wszystkie dostępne w takich pakietach środki czyli możliwość programowania, wizualizacji problemu i przeprowadzenia symbolicznych obliczeń. Wszystko to będzie przeprowadzone w bezpłatnie dostępnym środowisku, które później można wykorzystać w dalszej pracy z uczniem.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.

Warsztaty odbywają się w ramach realizacji projektu Potęga matematyki, współfinansowanego przez Miasto Poznań.

1 odpowiedź

  1. […] dniu 18 grudnia 2017 roku odbyły się warsztaty do nauczycieli prowadzone przez dr. Bartosza Naskręckiego z WMI UAM. Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry