Poznański Portal Matematyczny

Niedyskretnie o matematyce dyskretnej — Festiwal Matematyki

W dniu 28 września 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się Festiwal Matematyki zatytułowany Niedyskretnie o matematyce dyskretnej.

W zajęciach wzięło udział łącznie około czterystu uczniów. Byli to reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych, klas gimnazjalnych oraz ostatnich klas szkół podstawowych.

W ramach Festiwalu, wokół tematów z zakresu matematyki dyskretnej, przeprowadzono sześć wykładów popularnonaukowych, dziesięć warsztatów matematycznych oraz dwa konkursy matematyczne. Prelegentami byli między innymi profesorowie, doktorzy i doktoranci Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Studenci WMiI przygotowali specjalnie na Festiwal wystawę prac origami oraz pokazy składania origami. Było w tym dniu na Wydziale bardzo kolorowo i radośnie!

Na Festiwal przybyli też goście — przedstawiciele Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania. Kilka festiwalowych refleksji o matematyce i nie tylko można znaleźć w artykule, jaki ukazał się na poznańskim portalu oświatowym UMP.

Prezentujemy kilka zdjęć z festiwalu.

Festiwal odbył się w ramach realizacji projektu Potęga Matematyki współfinansowanego przez Miasto Poznań.

Do góry