Poznański Portal Matematyczny

Matematyczny trójmecz międzyregionalny: Dolny Śląsk – Pomorze – Wielkopolska

We wtorek 13 czerwca 2017 r., w sali Posiedzeń Rady Wydziału Matematyki i Informatyki UAM odbędzie się trójmecz matematyczny pomiędzy zwycięzcami turniejów meczów matematycznych dla szkół ponadgimnazjalnych z Dolnego Śląska, Pomorza i Wielkopolski. Wielkopolskę reprezentować będzie drużyna z VIII LO w Poznaniu, z Pomorza przyjedzie drużyna z Katolickiego LO w Gdyni, a reprezentanta z Dolnego Śląska poznamy wkrótce (27 maja).

Mecz matematyczny zaplanowany jest ok. godz. 12.00. Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych kibiców na to spotkanie.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Potęga Matematyki 2017. Środki finansowe na projekt pozyskała PFM od Miasta Poznań.

Relacja z wydarzenia

13 czerwca 2017 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się międzyregionalny mecz matematyczny szkół ponadgimnazjalnych. W meczu udział wzięły trzy drużyny: zwycięzcy meczów matematycznych odpowiednio na Dolnym Śląsku, Pomorzu i Wielkopolsce, tj. III LO z Wrocławia, Katolickie LO im. Jana Pawła II z Gdyni oraz VIII LO im. Adama Mickiewicza z Poznania.

Wynik meczu Gdynia:Wrocław:Poznań – 24:27:26.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcy — drużynie z III LO w Poznaniu i jej opiekunowi: pani Agnieszce Kazun. Zespołom z Gdyni i Poznania oraz ich opiekunom: paniom Marcie Błaszkiewicz i Agnieszce Wanot dziękujemy za wspólną rywalizację konkursową. Szczególne gratulacje i podziękowania kierujemy do zawodników poszczególnych drużyn. Poniżej podajemy skład zespołów.

Drużyna z III LO Wrocław
Maciej Korpalski, Michał Kucharczyk, Katarzyna Miernikiewicz, Patryk Rachwał, Mateusz Rzepecki, Dawid Ignasiak, Mikołaj Marsy, Wiktor Jacaszek, Mateusz Orda, Adam Morawski, Mateusz Kandybo (zawodnik rezerwowy)

Drużyna z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdyni
Jan Horodecki (kapitan), Bartłomiej Truszkowski, Piotr Tryzna, Wojciech Dettlaff, Monika Bejrowska, Maria Horodecka, Anna Butowska, Krystian Fudali, Dominik Kwiatkowski, Jakub Fedorowicz, Szymon Milczek (zawodnik rezerwowy)

Drużyna z VIII LO w Poznaniu
Mikołaj Rakowski – kapitan, Kacper Bem, Patryk Matusiak, Kamil Piechowiak, Aleksander Brunsch, Piotr Góreczny, Piotr Futymski, Piotr Kamiński, Kajetan Strzyżewski, Dawid Przybylak

Dziękujemy jurorom z Uniwersytetu Gdańskiego, Wrocławskiego i z Gimnazjum nr 1 STO w Poznaniu, za pracę przy ocenianiu prezentacji rozwiązań zadań. Dziękujemy też współorganizatorom meczu z Fundacji Matematyków Wrocławskich ze stowarzyszenia Bez Rutyny oraz z II i V LO w Poznaniu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu meczu.

Galeria zdjęć

Do góry