Poznański Portal Matematyczny

IV edycja konkursu „Horyzonty Matematyki”

Dnia 10 marca 2017 roku odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM czwarta edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Konkurs był zaadresowany do uczniów szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli Gimnazjum nr 12 wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM. Bieżąca edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez: Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, panią prof. UAM dr hab. Hannę Krauze-Sikorską z Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM oraz Wydział Matematyki i Informatyki UAM.

Obecnie, jak i w poprzednich edycjach konkurs zachował swą nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). Podobnie jak w latach poprzednich, tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w niej wzięło około 250 uczniów z różnych części Wielkopolski.

Zwycięzcą trzeciej edycji konkursu Horyzonty Matematyki został Igor Szymczak– uczeń Szkoły Podstawowej Da Vinci w Poznaniu, drugie miejsce zajęła Agata Makowska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 70 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu, trzecie natomiast zajęła Natalia Siwek ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Poznaniu.

Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im: pani dyrektor Gimnazjum nr 12 im. Jacka Kuronia, Beata Celczyńska-Piętka, wraz z dziekanem Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, drem Romanem Czarnowskim.

Prezentacja i zadania

Galeria zdjęć

Nagrody zakupiono w ramach projektu Potęga matematyki – kontynuacja, finansowanie – Fundacja mBanku.
mfundacja_logotyp_sowa

Do góry