Poznański Portal Matematyczny

Warsztaty dla nauczycieli matematyki i informatyki

W imieniu władz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu oraz Poznańskiej Fundacji Matematycznej zapraszamy do udziału w warsztatach dla nauczycieli matematyki i informatyki.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z dr. Bartłomiejem Bzdęgą, pracownikiem Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Warsztaty odbędą się 14 listopada 2016 roku, w godzinach 16:00−19:00, w sali A1-33/34 Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, Umultowska 87, Poznań.

Warsztaty składać się będą z dwóch części.
I część, 16:00−17:30
Temat: O redagowaniu rozwiązań zadań olimpijskich
Opis: Na przykładach autentycznych prac uczniów omówię siedem grzechów głównych uczestników zawodów matematycznych w zakresie redagowania rozwiązań zadań. Bazując na swoim kilkunastoletnim doświadczeniu w sprawdzaniu prac uczestników Olimpiady Matematycznej i Wielkopolskiej Ligi Matematycznej, spróbuję odpowiedzieć na każde Państwa pytanie dotyczące tej tematyki.

II część, 17:30−19:00
Temat: Papier w kratkę
Opis: Profesor Wojciech Guzicki powiedział kiedyś, że jeśli zabraniamy uczniowi używać kartki w kratkę do robienia rysunków, to robimy mu wielką krzywdę. Papier w kratkę daje możliwość poznania geometrii analitycznej bez wyprowadzania skomplikowanych wzorów, a odpowiednio sporządzony rysunek często pozwala na zauważenie pewnych zależności, których na gładkim papierze nie widać. Na warsztatach zobaczymy jak to wygląda w praktyce – przy rozwiązywaniu zadań olimpijskich.

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony od czwartku 20 października 2016 r.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu ,,Potęga Matematyki”.

1 odpowiedź

  1. […] W dniu 14 listopada 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki dr Bartłomiej Bzdęga przeprowadził warsztaty dla nauczycieli zatytułowane ,,O redagowaniu rozwiązań zadań olimpijskich”. […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry