Poznański Portal Matematyczny

Po indeks z Pitagorasem: Jednoznaczność i niejednoznaczność rozkładu

Zapraszamy do udziału w kolejnym w tym roku akademickim wykładzie dla młodzieży z cyklu ,,Po indeks z Pitagorasem”, który odbędzie się 15 listopad 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu o godz. 12:00 w auli A.

Pan dr hab Maciej Radziejewski, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki UAM, wygłosi wykład zatytułowany Jednoznaczność i niejednoznaczność rozkładu.

Streszczenie wykładu. Każda liczba naturalna posiada dokładnie jeden rozkład na czynniki pierwsze. Własność ta, zwana Zasadniczym Twierdzeniem Arytmetyki, jest nam tak dobrze znana, że często uznajemy ją za oczywistą. Jednak, jeśli uczciwie się zastanowić, to wcale oczywista nie jest, a jeśli zmienimy trochę reguły gry, to…

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony od czwartku 20 października 2016 roku.

Wykład odbywa się w ramach projektu Potęga Matematyki.

1 odpowiedź

  1. […] W dniu 15 listopada na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbył się kolejny wykład z cyklu ,,Po indeks z Pitagorasem”. Doktor Maciej Radziejewski przedstawił wykład zatytułowany Jednoznaczność i niejednoznaczność rozkładu. […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry