Poznański Portal Matematyczny

Po indeks z Pitagorasem

Zapraszamy do udziału w pierwszym w tym roku akademickim wykładzie dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem” realizowanym na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu.

W dniu 18 października 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM o godz. 12 w auli A dr Krzysztof Ciesielski, pracownik Instytutu Matematyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, popularyzator matematyki, autor wielu książek m.in. „Bezmiar matematycznej wyobraźni”, czy „Matematyczna bombonierka” wygłosi wykład zatytułowany ,,Kilkanaście zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście”.

Wykład będzie transmitowany na żywo w internecie. Zapraszamy!

Streszczenie. Niejedno zadanie matematyczne kryje w sobie specyficzny urok; ma bardzo krótkie rozwiązanie, ale wpaść na to rozwiązanie jest wcale niełatwo lub wręcz bardzo trudno. Często rozwiązanie takie jest jednocześnie i pomysłowe i bardzo ładne. Zdarza się, że kryje ono za sobą pewne nawiązania do metod matematyki wyższej. O kilkunastu takich zadaniach, z różnych dziedzin matematyki, będzie na wykładzie mowa.

Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny od poniedziałku 26 września 2016 roku.

1 odpowiedź

  1. […] W dniu 18 października 2016 roku na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM miał miejsce wykład dr Krzysztofa Ciesielskiego zatytułowany ,,Kilkanaście zadań, o których nie wiedzieliście, że o nich nie wiedzieliście”. […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry