Poznański Portal Matematyczny

Zaproszenie na kolejne warsztaty dla nauczycieli matematyki i informatyki

W imieniu Poznańskiej Fundacji Matematycznej oraz władz Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu zapraszamy do udziału w warsztatach dla nauczycieli matematyki i informatyki. Zajęcia zatytułowane „Warto spróbować inaczej” poprowadzi dr Wiktor Bartol, emerytowany wykładowca Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, doświadczony nauczyciel matematyki, redaktor miesięcznika Delta, a także tłumacz literatury popularnonaukowej z matematyki. Pozycje w jego dorobku to między innymi „Księga Liczb”, „50 teorii matematyki, które powinieneś znać”, „Szczęśliwy X” – jedna z najlepszych pozycji z zakresu dydaktyki matematyki oraz „Alan Turing – Enigma”.

W nauczaniu matematyki nie da się ominąć pewnych schematów, takich jak „deltowa” metoda rozwiązywania równań kwadratowych. Prawdziwym celem takiego nauczania jest jednak – a może dopiero powinno być – wyrobienie u ucznia umiejętności analitycznych, czyli umiejętności myślenia. Jak rozwijać i wspierać takie umiejętności? O kilku opartych na doświadczeniu metodach będzie mowa na warsztatach.

Spotkanie odbędzie się 17.06.2016 roku, w godz. 16.00-18.30 w Auli B Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, ul. Umultowska 87. Rejestracja na wydarzenie odbywać się będzie przez formularz zgłoszeniowy dostępny ze strony https://cirrus.wmi.amu.edu.pl/i/wydarzenia/ od środy 25 maja 2016 r.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Potęga Matematyki” . Środki finansowe na projekt pozyskała PFM od Miasta Poznań.

logo_POZnan_PL_prawa_www_RGB

Do góry