Poznański Portal Matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne – III edycja

W październiku rozpoczynamy rozgrywki III edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych (WMM).

Do turnieju przystąpiło w sumie 18 szkół ponadgimnazjalnych z Poznania i Wielkopolski. Szkoły reprezentowane są przez 10-osobowe drużyny, które zostały podzielone na 6 grup turniejowych. W fazie grupowej turnieju, spośród 18 szkół wyłonionych zostanie 8, które przejdą do ćwierćfinału. W meczach półfinałowych udział wezmą 4 drużyny, z których do finału przejdą 2 najlepsze. Mecze fazy grupowej, ćwierćfinał i półfinał odbędą się w szkołach, uczestniczących w turnieju.

Zwycięzca III edycji WMM, zostanie wyłoniony podczas MECZU FINAŁOWEGO, który odbędzie się 12 grudnia 2015 r., na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Już dziś zapraszamy uczniów i nauczycieli z całej Wielkopolski na ten mecz!

Dziękujemy wszystkim szkołom, uczniom i nauczycielom, którzy zechcieli przystąpić do turnieju zwłaszcza, że zajmą się oni organizacją i przeprowadzeniem meczów na terenie szkół. Mamy nadzieję na dobrą współpracę i ciekawą wspólną naukę matematyki połączoną z zabawą. Organizatorami meczów są Poznańska Fundacja Matematyczna i współpracujący z nią nauczyciele poznańskich szkół, w tym: II LO, V LO, VIII LO, LO św. Marii Magdaleny. Koordynatorami meczów są pan mgr Paweł Perekietka z V LO (pomysłodawca Wielkopolskich Meczów Matematycznych) oraz pan mgr Adrian Michałowicz z II LO.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych meczami matematycznymi uczniów i nauczycieli do zapoznania się z regulaminem III edycji meczów, a także do śledzenia wyników poszczególnych kolejek meczów III edycji. Mamy nadzieję, że za rok, w następnej edycji WMM, dołączą do nas kolejne szkoły i drużyny z całej Wielkopolski.

Regulamin turnieju i meczów
Informacje o fazie grupowej

Wielkopolskie Mecze Matematyczne – edycja III – dofinansowało Miasto Poznań. Projekt Matma jest super.

logo_POZnan_PL_prawa_www_RGB

Do góry