Poznański Portal Matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne – II edycja

W sobotę, 13 grudnia 2014, na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, odbył się mecz finałowy II edycji WMM, pomiędzy drużynami z poznańskich szkół: Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny i VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z VIII LO, im. Adama Mickiewicza, zdobywając jeden punkt przewagi nad swym przeciwnikiem. Serdecznie gratulujemy zwycięstwa uczniom i ich opiekunce pani mgr Agnieszce Wanot.

Gratulujemy też drużynie z LO św. Marii Magdaleny i jej opiekunowi panu mgr. Łukaszowi Raczkowskiemu, zajęcia drugiego miejsca w tej edycji turnieju.

W toku meczy półfinałowych i meczu finałowego wyróżnienia za najlepsze prezentacje rozwiązania zadania zdobyli, w meczach półfinałowych: Jerzy Batygolski z VIII LO, Jacek Kaczor z III LO, w meczu finałowym Tomasz Wojciechowski z VIII LO.

Dziękujemy wszystkim drużynom, które wzięły udział w II edycji Meczów Matematycznych i ich opiekunom, nauczycielom i studentom odpowiedzialnym za przygotowanie zadań, a także wszystkim tym którzy pracowali w Jury meczów II edycji. Wreszcie, dziękujemy koordynatorowi turnieju i tym, którzy pracowali jako „fotoreporterzy” naszych meczowych spotkań, czy też wspomagali organizację turnieju od strony technicznej.

Zbiorcza informacja o przebiegu całych rozgrywek wraz z zadaniami znajduje się w załączonej broszurze

Adobe-PDF-Document-icon

Tabela podsumowująca II edycję Wielkopolskich Meczów Matematycznych:

Kolejka Wyniki
Kolejka pierwsza (24.10.2014) Adobe-PDF-Document-icon
Kolejka druga (6.11. 2014) Adobe-PDF-Document-icon
Kolejka trzecia (14.11.2014) Adobe-PDF-Document-icon
Półfinały (28.11.2014) Adobe-PDF-Document-icon
Finał (13.12.2014) Adobe-PDF-Document-icon

Koordynatorem turnieju Wielkopolskie Mecze Matematyczne jest pan mgr Paweł Perekietka. Organizatorami turnieju są Poznańska Fundacja Matematyczna, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz nauczyciele z II LO, V LO, VIII LO, LO św. Marii Magdaleny i studenci WMiI.

Informacje o wynikach poszczególnych etapów można odnaleźć w komunikacie o Wielkopolskich Meczach Matematycznych.

Turniej Wielkopolskie Mecze Matematyczne odbywa się dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Poznańską Fundację Matematyczną od Miasta Poznań.

Logo Poznania

Do góry