Poznański Portal Matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne. II edycja

24 października 2014 r. rozpoczynają się rozgrywki eliminacyjne Wielkopolskich Meczów Matematycznych (WMM). Jest to już druga edycja turnieju w Wielkopolsce, a jej organizatorami są Poznańska Fundacja Matematyczna, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz nauczyciele ze szkół poznańskich, które brały udział w I edycji WMM (II LO, V LO, VIII LO, LO św. Marii Magdaleny).Koordynatorem turnieju jest pan Paweł Perekietka (V LO).

Uwaga! W rozwinięciu artykułu znajdują się wyniki poszczególnych kolejek.

W szranki staną drużyny ośmiu Poznańskich liceów: I LO, II LO, III LO, V LO, VI LO, VII LO, VIII LO i LO św. Marii Magdaleny. Wturniejowej grupie A znalazły się: I LO, II LO, VI LO, LOMM, w grupie B III LO, V LO, VII LO, VIII LO. W czasie trzech kolejek meczów matematycznych I rundy, drużyny będą walczyć w ramach swych grup o wejście do II rundy meczów. Do II etapu przejdą najlepsze dwie drużyny z każdej z grup.

Już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych kibiców na mecz finałowy, który odbędzie się w auli C, Wydziału Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu, w sobotę 13 grudnia 2014 r. (godzina rozpoczęcia meczu zostanie podana wkrótce). Zapraszamy zarówno kibiców ze szkół startujących w turnieju ale i wszystkich tych uczniów i nauczycieli, którzy chcieliby razem z nami dobrze się bawić i przy okazji „poznawać matematykę”, a także zasady turnieju, by w przyszłości dołączyć do rozgrywek.

Wyniki poszczególnych kolejek:

Wyniki meczów rundy I
Kolejka Wyniki
Kolejka pierwsza (24.10.2014) Adobe-PDF-Document-icon
Kolejka druga (6.11. 2014) Adobe-PDF-Document-icon
Kolejka trzecia (14.11.2014) Adobe-PDF-Document-icon

Harmonogram drugiej rundy:

– półfinały 29 listopada 2014 – informacja zawarta jest w załączniku.

Podsumowanie wyników półfinałów znajduje się w pliku Adobe-PDF-Document-icon.

Na finał pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym św. Marii Magdaleny a VIII LO im. Adama Mickiewicza zapraszamy 13 grudnia 2014 roku.

Turniej Wielkopolskie Mecze Matematyczne odbywa się dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Poznańską Fundację Matematyczną od Miasta Poznań.

logo_POZnan_PL_prawa_www_RGB

1 odpowiedź

  1. […] Informacje o wynikach poszczególnych etapów można odnaleźć w komunikacie o Wielkopolskich Meczach Matematycznych. […]

Komentarze są wyłączone.

Do góry